Wspaniały koncert z kolędami odbędzie się w Opactwie Cystersów w Wąchocku 27 grudnia br. Jerzy Jabłonka z Puław, animator Pozytywnie Zakręconych i pomysłodawca III edycji Gali organizuje uroczystość dekoracji tegorocznych laureatów w Wąchocku. 27 grudnia od godziny 12 w Wąchocku pojawią się zaproszeni goście z całej Polski. Będą mogli zwiedzić Opactwo i poznać historię Wąchocka z przewodnikami.

Wydarzenie to odbędzie się pod wieczór w wyjątkowym miejscu, w Opactwie Cysterskim, w wyjątkowym mieście – polskiej, a śmiemy twierdzić w światowej stolicy humoru i satyry, laureacie pierwszej edycji Konkursu -Wąchocku. Do Wąchocka zapraszamy na cały dzień. Ok. godziny 15.00 w klasztornej krypcie niezłomnego żołnierza AK „Ponurego” odbędzie się uroczysta odprawa warty z musztrą paradną i śpiewem kolęd partyzanckich w wykonaniu Chóru Dziecięcego GRH „Żołnierze Września 1939 Garnizonu Dęblin”.

O 17.30 rozpocznie się Koncert Bożonarodzeniowy. W programie znajdą się wystąpienia gości, przedstawiciela laureatów poprzedniej edycji Konkursu, podziękowania dla patronów i sponsorów, po czym będziemy uczestnikami wyjątkowego spektaklu „Świat według górali świętokrzyskich – pieśni i bajania świętokrzyskie o prawdziwych narodzinach Jezusa Chrystusa” w wykonaniu aktorów Teatru Scena Autorska STUDIO z Kielc, po czym nastąpi Gala Finałowa, podczas której ogłoszone zostaną wyniki Konkursu.Wśród laureatów znaleźli się Adam Uliczny, który jesienią br przeszedł piechotą drogę z Lublina do Fatimy ( 3850 km), Opactwo Cystersów w Wąchocku, Marek Samsonowski, honorowy sołtys Wąchocka oraz Bronisław Opałko czyli świętokrzyska Genowefa Pigwa (wszyscy na zdjęciach obok materiału). Koncert oraz Galę poprowadzą Kinga i Arkadiusz Głogowscy – aktorzy Teatru GROT z Józefowa koło Warszawy.

Zapowiada się wieczór pełen wzruszeń, emocji i serdecznych myśli płynących w stronę nieba. Serdecznie zapraszamy do udziału.


Tekst za:
www.wachock.info.pl

 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl