W sobotni wieczór w opactwie wąchockim odbył się kolejny koncert z cyklu” Muzyka w Opactwie”. W tym roku prym wiodły chorały Jana Sebastiana Bacha. Podczas koncertu było można usłyszeć 11 wybranych preludiów w aranżacji na wiolonczelę i fortepian oraz autorskie improwizacje w wykonaniu Marcina Zdunika i Aleksandra Dębicza.

Przybyłych do wąchockiego opactwa słuchaczy przywitał proboszcz parafii O. Rajmund Guzik. Uczestnicy w skupieniu wsłuchiwali się w utwory które przepięknie rozbrzmiewały w kościele. Koncertowi przysłuchiwali się ludzie w różnym wieku, z czego wynika że muzyka Bacha jest bliska starszemu i młodszemu pokoleniu . Na koncert przybyli mieszkańcy Wąchocka oraz okolic nie zabrakło gości z dalszych stron Polski. Gościliśmy między innymi mieszkańców Lublina, Warszawy, Łodzi, Krakowa, Radomia, Kielc. Wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę Państwa Romańskich za włożony trud w organizacje tego koncertu. Dziękujemy przybyłym gościom i . serdecznie zapraszamy już teraz na kolejny koncert z cyklu „ Muzyka w Opactwie”.

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl