2 września o godzinie 18-tej dotarł do Wąchocka Adam Uliczny, który od minionej niedzieli pieszo pielgrzymuje z Lublina do sanktuarium w Fatimie.

 

Do przebycia pozostało mu jeszcze 3350 kilometrów. Następny postój odbędzie się w Chęcinach. Dziś pielgrzyma, który pcha przed sobą odpowiednio przerobiony wózek dziecięcy powitał w Wąchocku honorowy sołtys Marek Samsonowski i radny Tomasz Szczykutowicz. Spotkaliśmy Adama Ulicznego już w Mircu. Od Jasieńca Iłżeckiego do Wąchocka w marszu towarzyszył pielgrzymowi Jerzy Jabłonka, przedsiębiorca z Puław. W Opactwie Cystersów powitał gościa ojciec opat Eugeniusz Augustyn i zaprosił go na kolację i nocleg w zakonnej celi.

 

Rano Adam Uliczny pomodli się z mnichami podczas Mszy Św. konwentualnej o godzinie 7. Wymarsz w dalszą drogę A. Uliczny zaplanował na godzinę 8.30. Przejdzie ulicą Kościelną, Wielkowiejską przez Wielką Wieś do Parszowa i dalej przez Mostki, Suchedniów, Łączną i Kielce do Chęcin.
 

 

Adam Uliczny ma już za sobą pieszą wędrówkę do Watykanu, gdzie dotarł na kanonizację papieży. Wyzwanie jakiego się podjął czyni z głębokiej wiary i miłości do Boga. Do Fatimy podąża z podziękowaniem Matce Bożej za świętość Jana Pawła II. Niesie też intencje wielu ludzi, którzy podczas podróży wspomagają go finansowo. Adam to człowiek niezwykłej skromności. Nie szuka podczas swojej misji kamer i splendoru. Idzie, bo taką potrzebę czuje wewnętrznie. Do Portugalii chce dotrzeć na swoje 45 urodziny. Każdy jego krok wspomaga Fundację Dzieci Niepełnosprawnych Ze Sprzężeniem. U celu podróży wykona 7 milionowy krok.


 
Podobną drogę jak pan Adam pokonał nasz współbrat o. Benedykt Zieliński OCist. Początkowo pielgrzymował do okolicznych sanktuariów i na Jasną Górę. Rowerem przemierzył szlaki do Rzymu, Fatimy i Medjugorje. W duchu dziękczynienia za 25 lat pontyfikatu Jana Pawła II pielgrzymował pieszo z kolegą do Watykanu. Rok później ponowił swoją pieszą podróż z Jasnej Góry do Rzymu. Aż przyszedł czas na pielgrzymkę życia – pieszo do Fatimy - i to dwukrotnie.O. Benedykt Zieliński OCist z Wąchocka
 


tekst: za (www.wachock.info.pl)/ br. Fabian
foto: Jerzy Jabłonka

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl