Miniona środa była dla naszych najmłodszych braci dniem, kiedy mogli na chwilę odpocząć od pracowitego okresu wakacyjnego, w którym w naszym klasztorze przypada szczyt sezonu: zarówno turystycznego jak i gospodarczego. Nasi współbracia, na których w tym letnim czasie spadły dodatkowe posługi i obowiązki wyjechali na jednodniową wycieczkę po Ziemi Sandomierskiej.
 
Bracia Tymoteusz, Stefan, Dawid i Justyn za swój cel obrali niezwykłe miejsca tego regionu. W pierwszej części wycieczki zatrzymali się w Opatowie, gdzie zwiedzili romańską kolegiatę po czym odwiedzili tamtejszych Braci Mniejszych – Bernardynów. Dalej na trasie był Klimontów i tamtejsza kolegiata, jak również podominikański kompleks klasztorny. Z Klimontowa bracia udali się do Sulisławic, aby pokłonić się Pani Ziemi Sandomierskiej. W Sulisławicach od wielu wieków czczony jest obraz Matki Najświętszej koronowany papieskimi koronami Piusa X. Rytwiany i Pustelnia Złotego Lasu, gdzie znajduję się pokamedulski klasztor, były kolejnym miejscem, które zobaczyli nasi współbracia. Tam zjedli obiad, i po chwili odpoczynku w ciszy kamedulskich eremów ruszyli do Kurozwęk - rodzinnej miejscowości br. Tymoteusza, aby po odwiedzeniu rodzinnego domu wrócić z niezwykłymi wspomnieniami do wąchockiego opactwa.

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl