W dniu 20 lipca br. po Mszy Św. o godz. 17: 00, o. Eugeniusz Augustyn - opat klasztoru w Wąchocku zaprosił do zobaczenia wystawy fotograficznej pt. 790-cio lecie Opactwa Cystersów w Mogile autorstwa Andrzeja Kalinowskiego znajdującej się w krużgankach klasztornych.

W inauguracji wystawy uczestniczyli wierni naszej parafii, goście, oraz autor zdjęć, który po słowie wstępnym Opata Wąchockiego opowiedział o historii zakonu Cysterskiego doceniając jego wpływ na rozwój Europy i inspiracji, jaka nim kierowała.

Dzięki wystawie można zobaczyć Opactwo Cysterskie w Mogile w ujęciach, w jakich codziennie nie przychodzi nam go oglądać. Autor zapytany: "Jak Pan to robi?" Odpowiedział, że "trzeba dużo cierpliwości, aby zobaczyć piękno dzięki wydobywającemu się światłu".

Jak dobrze wiemy w fotografii nie wystarczy cierpliwość, lecz trzeba również mieć dar, którego nie można odmówić panu Andrzejowi Kalinowskiemu, o czym możemy się przekonać oglądając fotografie.

Wystawę będzie można podziwiać do 24 sierpia.

 

Zobacz też:

Zdjęcia z otwarcia wystawy fotograficznej

Zapowiedź wystawy fotograficznej

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl