Procesją z relikwiami Świętego Jana Pawła II rozpoczęła się w niedzielę uroczystość na finał tygodnia z Janem Pawłem II.Orszak z Papamobile przeszedł z kościoła Wszystkich Świętych do placu przy Alei Armii Krajowej. Tam odbyła się Msza św. polowa dziękczynna za dar Świętego Jana Pawła II pod przewodnictwem O. Eugeniusza Augustyna - opata wąchockiego, który również wygłosił z tej okazji homilię. Kaznodzieja mówił: „Patrząc na dzieje Kościoła świętego, na historię Polski, na życie św. Jana Pawła II, czy na nasze własne życie, widzimy działanie cudownej Bożej Opatrzności. Dalej Ojciec Opat rozwijał ten przymiot Boży, zachęcając wszystkich do dziękczynienia za niepojętą Bożą miłość nad światem. Na zakończenie zostały przywołane słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w Gliwicach -"Budujcie przyszłość narodu na miłości Boga i braci, na poszanowaniu przykazań Bożych i życiu łaski. Szczęśliwy jest naród, który ma upodobanie w Prawie Pana" Mszę koncelebrowali ksiądz infułat Czesław Wala, ksiądz infułat Stanisław Pindera oraz księża pochodzący i pracujący w Starachowicach. 
 

 Podczas Eucharystii dokonano Aktu Zawierzenia Starachowic Świętemu Janowi Pawłowi II, na zakończenie było błogosławieństwo z relikwiami Świętego Jana Pawła II. Po mszy odbyła się premiera przedstawienia teatralnego ”Lolek z Wadowic”, później był koncert „Starachowiczanie Janowi Pawłowi II – Słowo i muzyka” oraz estradowe spotkanie z okazji urodzin Jana Pawła II. Uroczystość zakończyła się późnym wieczorem Apelem Jasnogórskim.

tekst za (www.echodnia.eu)
zdjęcia: Urszula Ołowiak

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl