W sobotę 17 maja w naszym Opactwie miało miejsce kanoniczne rozpoczęcie nowicjatu połączone z obrzędem obłóczyn.

Kandydat do naszego zakonu wyraził wobec Wspólnoty wolę rozpoczęcia okresu próby życia zakonnego pod Regułą i Opatem w wąchockim klasztorze. Prosił o miłosierdzie Boga i Zakonu, słowami Reguły otrzymał pouczenie, zaś opat wezwał całą Wspólnotę do modlitwy za nowego brata.


Podczas ceremonii sprawowanej w chórze zakonnym, w obecności Wspólnoty wąchockich mnichów, kandydat Jakub Hajkowski, otrzymał z rąk Opata Eugeniusza Augustyna habit, jaki przysługuje nowicjuszom – tunika, szkaplerz, pas i płaszcz chórowy, wszystko w białym kolorze.
Ważnym momentem w czasie obłóczyn jest nadanie kandydatowi nowego imienia – od tego dnia nasz najmłodszy współbrat będzie nosił imię Justyn.


Nowicjacka formacja odbywa się pod kierunkiem Magistra. Nowicjusz przez rok poznaje życie zakonne, wgłębia się w historię, charyzmat i cele życia monastycznego, przygotowując się w ten sposób do złożenia pierwszej profesji.

Brat Justyn, pochodzi z parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku (archidiecezja lubelska)Naszemu bratu nowicjuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa oraz radosnego trwania w powołaniu pod płaszczem Maryi.

tekst i zdjęcia: br. Fabian
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl