„Świadkowie Miłosierdzia” - to główny temat rekolekcji wielkopostnych Rady 15299 suchedniowskich Rycerzy Kolumba, którzy spotkali się w naszym Opactwie w ubiegłą sobotę.

Program tegorocznych wielkopostnych dni skupienia, był bardzo bogaty. Uczestnicy rekolekcji na początku, spotkali się w kościele klasztornym, gdzie Nabożeństwo Słowa i pierwszą konferencję poprowadził kapelan Rady 15299 ks. Robert Szewczyk, po czym nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja Chrystusa Eucharystycznego – był to również czas pojednania się z Panem Bogiem w Sakramencie Spowiedzi Świętej.

Po przerwie na kawę i herbatę, brać Rycerzy Kolumba, zwiedziła zabytkowe wnętrza XII w. Opactwa, po czym wszyscy na nowo zgromadzili się w świątyni, gdzie uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył ks. Robert Szewczyka, a Słowo Boże do zebranych skierował opat wąchocki – o. Eugeniusz Augustyn.
Po ucznie duchowej przyszedł czas na strawę cielesną. Uczestnicy tegorocznych rekolekcji spożyli wspólny obiad w naszej Kawiarence Cysterskiej.
Sala św. Bernarda była kolejnym miejscem spotkania Suchedniowskich Rycerzy Kolumba, którzy po Koronce do Bożego Miłosierdzia wysłuchali drugiej konferencji wygłoszonej przez ks. Sławomira Molendowskiego – proboszcza z Ostojowa.

Uwieńczeniem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych Rady 15299 Rycerzy Kolumba, był koncert w wykonaniu Artura Bińka i Kamila Powrózka pt. „Wołam do ciebie świecie”.

Zdjęcia: TUTAJ
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl