Opactwo Cystersów w Wąchocku było celem dzisiejszej wyprawy Radia Kielce w programie Świętokrzyskie na fali. Od 10.00 do 14.00 letnie studio radia stanęło przed wąchockim klasztorem skąd nadawane były wejścia na żywo.
 

Redaktor Jakub Rożek ze swoimi gośćmi rozmawiał o historii klasztoru, o życiu codziennym opactwa, o wpływie cystersów na lokalną społeczność. Na jego pytania starali się odpowiadać bracia Albert i Bruno.
 

Nie zabrakło także słynnych już w całym kraju dowcipów o sołtysie Wąchocka, które opowiadał sołtys honorowy – Marek Samsonowski. W eter poleciały także informacje o bogatej ofercie wakacyjnej przygotowanej dla turystów, między innymi o zbliżającym się festynie „Mnisi i Hutnicy”, odpuście św. Rocha, dożynkach gminnych czy wrześniowej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa. Słuchaczom opowiadał o tym Sebastian Staniszewski, wiceburmistrz Wąchocka.

Przed klasztorem stanęła też specjalna plansza, na której można było „przybić piątkę z Radiem Kielce”. Autor najpiękniejszej, najbardziej oryginalnej piątki otrzymał specjalną nagrodę.
 

Galerię zdjęć można znaleźć TUTAJ, zaś fragmenty wypowiedzi TUTAJ.

foto: Michał Piętak
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl