W przededniu uroczystości Bożego Ciała, dzieci ze szkoły podstawowej w Wielkiej Wsi, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły do serca Pana Jezusa, pielgrzymowały na Jasną Górę.

W pielgrzymce zorganizowanej przez wychowawczynię, panią Krystynę Pituch-Wojtachnio, oprócz dzieci wzięli udział ich rodzice, dziadkowie a także pani dyrektor Bożena Wrona oraz cystersi – o. opat Eugeniusz Augustyn i br. Bruno Paterewicz.

Krótko po przyjeździe została odprawiona Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich, później uczestnicy wzięli udział we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Po południu pielgrzymi wraz z przewodnikiem mieli szansę zobaczyć jasnogórskie skarby zgromadzone w klasztorze, muzeach i w arsenale.

W opinii dzieci, ich rodziców, opiekunów i kadry wyjazd był bardzo udany. Umocnił wiarę, dał szansę na jeszcze lepszą integrację oraz pozwolił na poznanie nowego miejsca. A tak zostało to uwiecznione na fotografiach:
 

 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl