Dzieci z szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Wielkiej Wsi spotkały się w czwartkowe popołudnie w ogrodzie klasztornym naszego opactwa na klasowym grillu. Już niebawem wakacje, a po nich nowa szkoła i nowe przyjaźnie, warto więc wykorzystać czas i jak najmocniej się zintegrować.

Uczestnicy spotkania wraz z wychowawczynią panią Ewą Połeć zwiedzili romańskie wnętrza naszego opactwa, zatrzymali się na modlitwę w kościele klasztornym i wysłuchali bogatej historii wąchockich cystersów. Rolę przewodnika pełnił – dzieciom dobrze znany – brat Bruno. Tuż po zwiedzaniu do dzieci dołączył o. opat Eugeniusz, który jest ich katechetą.

W ogrodzie był czas na gry i zabawy sportowe oraz konsumpcję kiełbasek serwowanych przez braci nowicjuszy. W spotkaniu wzięła udział także pani dyrektor SP w Wielkiej Wsi – Bożena Wrona. W opinii dzieci i nauczycieli był to dobry czas, który – jak ufamy – na długo zapadnie w pamięci uczestnikom i będzie kolejnym wydarzeniem cementującym szkolne przyjaźnie.

A oto kilka zdjęć z klasowego spotkania:
 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl