W 3 Niedzielę Wielkanocną, 14 kwietnia, rozpoczął się w Polsce V Tydzień Biblijny. Jego celem jest upowszechnienie częstego sięgania po Pismo Święte i szukania w nim odpowiedzi na istotne, życiowe pytania. Dzięki lekturze Biblii człowiek ma szansę na wejście w interakcję z Bogiem. By stało się to możliwe potrzebne są dobre chęci i odrobina czasu.

Tegoroczny,
V Ogólnopolski Tydzień Biblijny przebiega pod hasłem „Panie, wierzę, że ty jesteś Mesjaszem, Synem Bożym (J 11,27). Organizowany z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II nawiązuje do tematu duszpasterskiego Kościoła w Polsce i do przeżywanego w Kościele powszechnym Roku Wiary.

W ramach Tygodnia Biblijnego w kościołach organizowane są celebracje Słowa Bożego oraz katechezy biblijne nt. wiary. Spotkania te mają być zachętą dla parafian do pogłębiania wiary i dzielenia się nią z innymi gdyż wiara, jak pisze św. Paweł w Liście do Rzymian „rodzi się ze słuchania Słowa Bożego.

Już drugi rok na łamach ogólnopolskiego miesięcznika Rycerz Niepokalanej [ZOBACZ], ukazują się rozważania biblijne na każdy dzień roku przygotowywane przez brata Bruno, cystersa z naszego opactwa. Krótkie teksty, oparte na konkretnej ewangelii, mogą być pomocą w codziennym rozważaniu Słowa Bożego metodą lectio divina, inspiracją do biblijnej medytacji lub podpowiedzią do rachunku sumienia. Klikając w poniższy baner możesz przejść do strony internetowej z wyżej wspomnianymi rozważaniami. 
 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl