Na jeden grudniowy dzień, krużganki naszego średniowiecznego opactwa zamieniły się w miejsce pełne spontaniczności, optymizmu, uśmiechniętych twarzy i pogodnych, pełnych nadziei spojrzeń. Stało się tak dzięki niezwykłej atmosferze pierwszego Kiermaszu Adwentowego u Cystersów, który wraz z nastaniem niedzielnego zmierzchu przeszedł do historii.

Ta inicjatywa pokazała, że wystarczy trochę dobrych chęci i pracy, by zjednoczyć wokół dobrego dzieła ludzi mających otwarte serca. Klasztorne krużganki pachniały Świętami! Świerki, światełka, kolorowe obrusy, bogata gama produktów – to wszystko mentalnie zbliżało nas do cudownej Wigilijnej nocy, pierwszej gwiazdki, łamania się opłatkiem, Pasterki, wspaniałych rodzinnych spotkań.
 Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością, przespacerować się po krużgankach, nacieszyć oczy wielobarwnymi drobiazgami i dokonać przedświątecznych zakupów. Dziękujemy też wystawcom: paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Rataj, które przygotowały wspaniałe ciasteczka oraz dzieciom z koła plastycznego działającego przy Ośrodku Kultury, które przygotowały ręcznie malowane bombki oraz oryginalne karty świąteczne. Nie można zapomnieć o braciach cystersach, którzy oferowali produkty inspirowane sztuką cysterską, firmowane marką „Ordo et Pax” a także betlejemskie gwiazdy, ręcznie wykonane stroiki, pierniki oraz „Dzieciątka Jezus” w sam raz do położenia na wigilijnym stole lub pod choinką. Nasza wdzieczność płynie także do Dyrektora MGOK, pana Mariana Susfała za zyczliwość i pomoc.
 Kiermasz rozpoczął się krótko przed godziną 9.00 a zakończył po godzinie 18.00. Był to wspaniały czas, kiedy mogliśmy być razem, zamienić kilka słów, czasem tylko wymienić spojrzenia i uśmiechy. Bogu niech będą dzięki za ten czas! Życzymy Wam, Kochani, błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego i wspaniałego Nowego Roku, w którym mamy nadzieję spotkać się na kolejnym kiermaszu! Już teraz zapraszamy na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się 10 marca 2013 roku. Do zobaczenia w Opactwie!
 
PEŁNĄ GALERIĘ ZDJĘĆ (niezawodnego) MICHAŁA PIĘTAKA ZOBACZ TUTAJ:tekst: fr. Bruno Paterewicz OCist
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl