Podobnie jak w całym kraju, tak i w Wąchocku, 11 listopada odbyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny zostały złożone kwiaty przy pomniku bohaterów  wojny 1918-1820.

Mszy św. za Ojczyznę, z udziałem pocztów sztandarowych, Burmistrza Gminy i Miasta Wąchock, samorządowców oraz Mieszkańców Gminy i Miasta przewodniczył o. Roman Burakowski. Po Eucharystii złożono kwiaty pod pomnikiem bohaterów wojny 1918-1920. Następnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbył się dwu częściowy koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W pierwszej części, patriotycznej, wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich z Wąchocka, zaś dzieci i młodzież zrzeszona wokół Ośrodka Kultury zaprezentowała okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Druga część koncertu miała charakter rozrywkowy. Na scenie zaprezentowały się Formacja taneczna „Fantazja” i „Mini fantazja” pod kierunkiem inst. M. Borowieckiego, zespół perkusistów pod kierunkiem inst. J. Dziury, a także zespół Miasto Cudów i Kapela Sołtysa.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ MICHAŁA PIĘTAKA
NA STRONIE INTERNETOWEJ URZĘDU GMINY I MIASTA WĄCHOCK
[kliknij w obrazek]

 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl