W liturgiczną pierwszą sobotę miesiąca, podczas Mszy św. konwentualnej, której przewodniczył Opat wąchocki ­– o. Eugeniusz Augustyn, nasz współbrat, kleryk czwartego roku, br. Stefan Żmuda został ustanowiony lektorem.

Odtąd jego zadaniem będzie udział w misji głoszenia Słowa Bożego. Do tego zadania w sposób szczególny powołani są biskupi, kapłani i diakoni, zaś Kościół ustanawiając lektorów, daje im pomoc w ich osobie.  

Brat Stefan, zdążający do przyjęcia sakramentu święceń otrzymał dziś szczególny dar, poprzez ustanowienie Kościoła ma pomagać w głoszeniu wiary, która ma swoje korzenie w Słowie Bożym. Będzie czytał Słowo Boże w zgromadzeniu liturgicznym, będzie wychowywał w wierze dzieci i dorosłych i będzie ich przygotowywał do godnego przyjęcia sakramentów. W świetle dokumentów Kościoła jego zadaniem staje się także głoszenie orędzia zbawienia tym, którzy go jeszcze nie znają. Wszystko po to, by wszyscy ludzie mogli dojść do poznania Boga Ojca i posłanego przezeń Syna, Jezusa Chrystusa, i by mogli osiągnąć życie wieczne.

Bratu Stefanowi, życzymy, by uczestnicząc w misji przekazywania innym Słowa Bożego, posłuszny Duchowi Świętemu, sam je najpierw ochoczym sercem przyjmował, pilnie rozważał; by w nim odnajdywał radość i moc. Niech Pan Ci błogosławi!
  

foto: fr. Kajetan OCist
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl