Na szlak XXXII Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej pod kierownictwem ks. Piotra Wojdata wyruszyło 28 grup z całej diecezji siedleckiej. W gronie pątników znaleźli się między innymi mieszkańcy: Siedlec, Białej Podlaskiej, Garwolina, Łukowa, Łosic, Międzyrzeca Podlaskiego, Ryk, Parczewa, Radzynia Podlaskiego i Włodawy. Łącznie około 4 tysiące ludzi, których dodatkowo w drodze na Jasną Górę wspierało swoją modlitwą ponad 20 tysięcy pielgrzymów duchowych.

9 sierpnia w porze obiadowej pielgrzymi zawitali do Wąchocka. Przed klasztorem było miejsce i czas na zasłużony odpoczynek i południową strawę. Kuchnia klasztorna wydała ok. 300 obiadów służbom pielgrzymkowym, zaś mieszkańcy otworzyli swoje domy i z radością ugościli brać pielgrzymkową.

Cieszymy się, że po raz kolejny pielgrzymi z Podlasia zawitali do Wąchocka i po nabraniu sił fizycznych i duchowych zanieśli przed tron Maryi Jasnogórskiej sprawy naszego miasta, jego mieszkańców oraz sprawy klasztoru i mieszkającej w nim wspólnoty. Zapraszamy za rok!
 

 

tekst: fr. Bruno OCist
foto: fr. Stefan OCist
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl