Dnia 18 grudnia 2016 r. odbył się, już po raz piąty, adwentowy kiermasz w wąchockim opactwie. Na mnogich stoiskach, które zostały rozmieszczone na korytarzu wokół wirydarza, można było się zaopatrzyć w świąteczne stroiki i ozdoby, jak i inne utensylia. Frekwencja również dopisała, a kupujący szczelnie wypełnili klasztorne krużganki, pomni na biblijną maksymę: ,,Czasem ktoś kupuje wiele za małe pieniądze” (Syr 20, 12).

Na kiermaszu można było odnaleźć apetyczne ciasta i tradycyjne potrawy wigilijne – m. in. pierogi. Królowały produkty rękodzielnicze – stroiki na stoły, dewocjonalia czy ozdoby świąteczne. Nie zabrakło również kwiatów, chociażby gwiazdy betlejemskiej. Były prace wykonane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej i z Ogniska Plastycznego, działającego przy M-GOK w Wąchocku. Swoje stoisko miało również Koło Gospodyń Wiejskich z Rataj oraz bracia Cystersi. Swoją obecnością zaszczyciły również Siostry franciszkanki od miłości i pokuty chrześcijańskiej, na których stole były ozdoby, wykonane przez dzieci z autyzmem – a pieniądze zebrane przez Siostry zostały przeznaczone na pomoc dla ich podopiecznych.

 Tekst i Zdjęcia: K. M.
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl