W najbliższą sobotę 10 września w Wąchocku odbędzie się pogrzeb z honorami państwowymi dwóch bohaterów podziemia antykomunistycznego śp. Czesława Spadło ps. "Mały" oraz Józefa Figarskiego ps. "Śmiały". 

Uroczystości pogrzebowe rozpocznie Msza Święta żałobna sprawowana o godz. 12:00 w kościele klasztornym, po czym doczesne szczątki Żołnierzy Wyklętych spoczną na parafialnym cmentarzu w Wąchocku. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych uroczystościach. Niech będzie to wyraz patriotyzmu i naszej wdzięczności dla tych bohaterów, którzy nie poddali się w walce o wolność naszej umiłowanej Ojczyzny.

 
 
Józef Figarski ps. "Śmiały" i Czesław Spadło ps. "Mały" - Żołnierze Armii Krajowej oraz Wolność i Niezawisłość. Zostali zamordowani z wyroku Sądu w Kielcach, 24 września 1948 roku. Ciała ukryto w lesie w nieoznaczonym dole odnalezionym przez specjalistów z Fundacji Niezłomni w marcu br. Noty identyfikacyjne zostały wręczone rodzinom 4 lipca 2016 roku w Kielcach.


 
Cześć Ich pamięci!


 
 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl