Wyższe Seminarium Duchowne Braci Mniejszych w Katowicach – Panewnikach, gdzie studiują nasi bracia klerycy, zainaugurowało kolejny rok akademicki. Mszy Świętej sprawowanej na rozpoczęcie nowego roku przewodniczył Ks. dr hab. Arkadiusz Baron z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Druga część uroczystości inauguracyjnych odbyła się w auli św. Franciszka, gdzie Ojciec Rektor August Smyczek przywitał przybyłych na uroczystość, po czym odbyła się immatrykulacja 8 braci z pierwszego roku i wręczenie im indeksów. Wśród braci z pierwszego rocznika jest również br. Justyn Hakowski z naszego opactwa wąchockiego. Następnie Minister Prowincjalny Prowincji Wniebowzięcia NMP OFM w Katowicach - Panewnikach otworzył nowy rok akademicki, zaśpiewano tradycyjne „Gaudeamus igitur” i wysłuchano wykładu inauguracyjnego. Wszystko uwieńczył wspólny obiad w refektarzu klasztornym.

Mnisi cysterscy z trzech klasztorów Polskiej Kongregacji Zakonu, korzystając z otwartości i prawdziwej gościnności Braci Mniejszych od wielu lat studiują właśnie w Panewnikach.
W bieżącym Roku Akademickim 2015/2016 studiuje ich dziewięciu. Dwóch ze Szczyrzyca, trzech z Jędrzejowa oraz czterech z naszego wąchockiego opactwa. Przypomnijmy: ojciec diakon Tymoteusz na VI roku, brat Kajetan na V roku, brat Fabian na II roku oraz brat Justyn na roku I.

Gorąco prosimy o modlitwę za naszych braci studentów, by poprzez studia filozoficzno – teologiczne przygotowali się do gorliwej służby ludziom, Zakonowi i Kościołowi w świętym Kapłaństwie Chrystusowym.

Zdjęcia: br. Olaf OFM
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl