Obrzęd obłóczyn, zwiedzanie klasztoru ojców cystersów w Wąchocku i prezentacje dawnych rzemiosł to tylko niektóre z atrakcji kolejnej odsłony festynu edukacyjnego „Mnisi i hutnicy”. Trzecią edycję imprezy edukacyjnej organizowanej wspólnie przez Opactwo Cystersów i Muzeum Przyrody i Techniki zaplanowano na najbliższą sobotę.

Przed nami trzecia odsłona festynu „Mnisi i hutnicy” organizowanego przez Muzeum Przyrody i Techniki i Opactwo Cystersów. Jak zapewniają organizatorzy w najbliższą sobotę 12 września na terenie kompleksu klasztornego w Wąchocku będziemy mogli przenieść się w fascynującą podróż do przeszłości, której wspólnym mianownikiem będą mnisi i hutnicy.

Uczestnicy festynu w godzinach od 10:00 do 16:00 będą mieli okazję zarówno zapoznać się ze zwyczajami życia codziennego wąchockich zakonników, jak i poznać techniki dawnych rzemiosł.

Wąchoccy cystersi zapraszają uczestników festynu także do zwiedzania kompleksu oraz wizyty w cysterskiej kawiarence, która umiejscowiona jest w odnowionych wnętrzach parteru Domu Opata.

Tradycyjnie festyn „Mnisi i hutnicy” odbywa się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa
 
Całość za: www.tv.starachowice.pl
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl