Winniki leżą przy trasie nr 20 między Stargardem Szczecińskim a Drawskiem Pomorskim w gminie Węgorzyno. Jest to nowe miejsce podarowane nam przez Opatrzność Bożą, w którym tworzymy wspólnotę klasztorną.

Powrót na Pomorze Zachodnie napawa nadzieją, że bogata historia naszego Zakonu przerwana przez sekularyzację Pomorza przed 470 laty, na nowo ożyje i wyda owoce codziennej modlitwy i pracy mnichów, żyjących pod Regułą Św. Benedykta.

Otworzyliśmy już Cysterski Dom Rekolekcyjny - miejsce Odnowy Duchowej, zbudowano pustelnię a w planie mamy wybudowanie dwóch kolejnych, ponadto chcemy na bieżąco poszerzać naszą ofertę duchową i oferujemy wiele atrakcji od kontemplacyjnych do różnego rodzaju kursów i warsztatów. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
 
  • W naszej wspólnocie istnieje możliwość zamówienia intencji mszalnych. Można to zrobić osobiście, przez Internet lub telefonicznie; 91-3972831 email: winniki.cysters@tlen.pl
  • Przez cały maj odprawiane są msze św. gregoriańskie /30 mszy św. przez cały miesiąc/ w intencjach związanych ze sprawami dnia codziennego; zdrowia, rodziny itp.
  • Co roku w listopadzie przez cały miesiąc odprawiana jest za zmarłych msza św. gregoriańska i odmawiany jest w ich intencji różaniec.
  • W każdą pierwszą sobotę miesiąca jest odprawiana msza św. w intencji wszystkich naszych Dobrodziejów i Przyjaciół którzy nas wspierają i pozwalają na głoszenie słowa Bożego. Serdeczne Bóg zapłać za ich dobre serce.
  • Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do spędzenia w naszym klasztorze urlopu czy nawet kilku dni. Można u nas spędzić czas w spokojnej kontemplacyjnej atmosferze z dala od wielkomiejskiego zgiełku w przyjaznej atmosferze i otoczeniu wspaniałej przyrody. Mamy do dyspozycji gości pokoje jedno, dwu i trzy osobowe, każdy pokój z łazienką. Do dyspozycji gości jest kuchnia, kilkuhektarowy klasztorny park z alejami różańcowymi i drogą krzyżową.
  • Ze względu na charakter naszej wspólnoty w naszym gospodarstwie mamy dużo pracy, zapraszamy młodzież do spędzenia wakacji czy ferii w zamian za drobną pomoc przy różnego rodzaju pracach gospodarczych.

 
 
Strona główna   Cystersi   Opactwo   Parafia   Patriotyzm   Galeria   Polecane   Kontakt Projekt i wykonanie www.imoli.pl